Отборът на Байерн си осигури място на осминафиналите в Шампионската ига

...

Безпощаден Байерн стигна 1/8-финалите на ШЛ

Отборът на Байерн си обезпечи място на осминафиналите в Шампионската ига след триумф с 2:1 над Галатасарай в предварителна група А на шампионата.

Английският нападател Хари Кейн още веднъж бе огромният воин, като вкара и двата гола за триумфа на баварците, които към този момент имат 4 победи от 4 мача през този сезон и са недостижими на върха в групата.

Баварците имаха серия от 16 следващи победи в груповата фаза на Шампионската лига и 37 мача без проваляне в групите на шампионата. Галатасарай обаче удържаше Хари Кейн и компания цели 80 минути.

В заключителните минути Кейн се развилня. Новото попълнение на Байерн откри в 80-ата минута. Попадението в началото бе анулирано за засада, само че след ревизиране с ВАР, бе зачетено. Пет минути по-късно Кейн вкара втори гол във вратата на турците, като засече от близко пас на Тел.

В добавеното време Галатасарай върна един гол. Дълго подаване на Серджо Оливейра изведе Седрик Бакамбу, който с удар в далечния ъгъл направи 2:1.

До края обаче нямаше време и благоприятни условия за Галатасарай да стигне до освен това.
 В Байерн са недоволни: Критиките към Тухел не стопират